BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ
Mühendislik Fakültesi
Bilgisayar Mühendisliği Bölümü

 

Üniversite Adaylarına

Neden Başkent Bilgisayar Mühendisliği?

 

Sevgili üniversite adayları,

Uzun ve yorucu bir sürecin sonunda sınavları atlattınız, puanlarınız belli oldu ve bundan sonraki hayatınızı bütünüyle etkileyecek bir tercih yapmanın zamanı geldi...

Kafanızda onlarca soru işareti: Tam olarak ne istediğiniz konusunda tereddütleriniz var. Ailenizin ve öğretmenlerinizin yönlendirmeleri, çevrenizdeki insanların yorumları kafanızı karıştırıyor. Arkadaşlarınızın istedikleri, karşılaştırmalar vs. üzerinizde baskılar yaratıyor. Gazeteleri, televizyon programlarını izliyorsunuz; herkes kendini övüyor. Oysa ki değerlendirmeniz gereken iki konu var: Birincisi, kişisel istekleriniz, hedefleriniz. Biz buna karışamayız. Ancak ikinci bir konu var ki o da birincisi kadar önemli: Gideceğiniz üniversitenin, bölümün veya seçtiğiniz mesleğin genel olarak kabul edilmiş bazı kriterleri üst seviyede karşılıyor olması.

Biz bu anlamda, seçim yaparken değerlendirmeniz gereken esas kriterleri ekteki sayfalarda sizin için oluşturduk ve bu kriterlere göre "Başkent Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği" bölümünün neden seçimleriniz içerisinde üst sıralarda yer alması gerektiğine dair cevaplar vermeye çalıştık. Bu amaçla kriterleri, üniversite, bölüm ve meslek kriterleri diye üç grupta topladık. Açıklamalar sizi tatmin etse de etmese de biz sizin bu kriterlerle kafanızdaki muhtemel tüm tercihler arasındaki eşleşmeleri kullanarak doğru bir sonuca ulaşacağınıza inanıyoruz.

Şahsım ve bölümüm adına mutlu bir gelecek dileğiyle...

 

 

 

Prof.Dr.Hasan OĞUL
Başkent Üniversitesi
Bilgisayar Mühendisliği
Bölüm Başkanı


Yazının devamını okumak için lütfen tıklayınız.

Mezunlarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Başkent Üniversitesi Adaylar sayfasına erişmek için lütfen tıklayınız. 

2017 Tanıtım Katalogları: http://aday.baskent.edu.tr/tanitimKatalog.php

 

2017 Tanıtım Filmleri: http://aday.baskent.edu.tr/bolum_filmleri.php